zabiegi medycyny estetycznej
Zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetyczne

zabiegi medycyny estetycznejMedycyna estetyczna jest coraz popularniejsza wśród pacjentów na całym świecie. Polacy również oszaleli na punkcie dziedziny, która pozwala na utrzymanie doskonałego wyglądu przez długie lata. Sprawdź, które zabiegi są najpopularniejsze, które zyskują w oczach pacjentów i jaka jest przyszłość medycyny estetycznej.

Prężny rozwój medycyny pozwala na wybór skrojonej pod potrzeby pacjenta metody odmładzania. Na rynku dostępnych jest mnogość rozwiązań, które są coraz bardziej przyjazne, komfortowe, mało inwazyjne. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z zabiegami odmładzającymi to wybieraj zawsze te, które są możliwie najmniej inwazyjne. Co to oznacza w praktyce? Według dobrych specjalistów odmładzanie należy rozpocząć metodami małych kroczków. Dziś podpowiadamy, jaka powinna być kolejność wybieranych przez ciebie zabiegów.

 

Krok 1: niezbyt inwazyjne, delikatne zabiegi odżywiające skórę. Mezoterapia jest dobrym początkiem: delikatnie ujędrnia, odżywia, nawilża. Nie spodziewajmy się po niej drastycznych efektów: ma ona na celu delikatną poprawę jakości skóry. Może się okazać, że nie potrzebujemy bardziej drastycznych środków do poprawy swojego wyglądu.

 

medycyna estetyczna Szczecin

Krok 2: kwas hialuronowe i botoks. Na pytanie „jakie zabiegi medycyny estetycznej są najpopularniejsze” lekarze zgodnie wymieniają te dwa preparaty. Mają one inne zastosowania: kwas hialuronowy uzupełnia ubytki, wygładza zmarszczki, nawilża, natomiast botoks usunie napięcie mięśni wywołujących zmarszczki. Niejednokrotnie kuracja tymi dwoma preparatami przeplata się i uzupełnia.

 

Krok 3: laseroterapia. Doskonały sposób na wiotką skórę, szary koloryt, zmarszczki, zmiany pigmentacyjne i naczynka. Wielu lekarzy uznaje, że to ich ulubiona metoda odmładzania ze względu na szybkie i olśniewające efekty. Minusem jest czas rekonwalescencji: po mocnym zabiegu laserowym twarz może pozostać opuchnięta i zaczerwieniona przez ok. 1 tydzień. Okres ten może się skrócić jeżeli zdecydujemy się na połączenie laserowej kuracji z osoczem bogatopłytkowym, podawanym po zabiegu.

 

Krok 4: Zabiegi chirurgiczne. Rozwiązaniem ostatecznym jest operacja plastyczna. Decydując się na nie miejmy pewność, że nie ma innej drogi do osiągnięcia celu. Może się okazać, że lifting twarzy lub plastyka powiek są niepotrzebne i wystarczy zastosować środki zaradcze w postaci odpowiednio dobranej kuracji w gabinecie medycyny estetycznej. Przed podjęciem decyzji przemyśl, czy zabieg będzie w twoim przypadku niezbędny.