jesienne zabiegi medycyny estetycznej
Zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna – jesienne zabiegi

jesienne zabiegi medycyny estetycznejJesień to ciężki czas dla skóry. Jej nadejście wiąże się jednak z możliwością wykonania wielu różnych zabiegów, które – o ile dobrze je zaplanujemy – mogą stanowczo poprawić kondycję naszej skóry i przyczynić się do młodego wyglądu. Zabiegi, na które warto postawić to laseroterapia, terapia kwasem hialuronowym, ale nie tylko. Czy wiesz, jakie zabiegi polecają szczególnie specjaliści medycyny estetycznej? Przyjrzeliśmy się trendom, które obowiązują na rynku. Przyjemnej lektury!

 

Laseroterapia – czy to dobry pomysł?

 

Jesienna aura może nie sprzyjać dobremu samopoczuciu, ale z pewnością sprzyja zabiegom estetycznym. Chłód, brak nasłonecznienia i zmniejszona potliwość naszej cery zapewnia warunki do komfortowego wykonywania zabiegów, które podczas innych pór roku mogą być nieprzyjemne i nieefektywne. Zabieg, który należy wykonywać właśnie w czasie zimniejszych miesięcy to laseroterapia. Medycyna estetyczna już od dawna czerpie garściami z możliwości laserów, a pacjenci są nimi zachwyceni. Wszystko dzięki ich zdolnościom: laserem pozbędziesz się m.in. zmarszczek, bruzd, przebarwień, zmniejszysz pajączki, rumień, zlikwidujesz blizny.

 

Jak działa laseroterapia?

 

Wszystko zależy od urządzenia, z którego korzysta lekarz. Wielu z nich dysponuje laserem frakcyjnym, który tworzy w naskórku wiele niezwykle małych otworów. Ich głębokość zależy od energii impulsu (może sięgać na głębokość 2,5 mm). Aby nie poparzyć skóry lekarz musi mieć praktykę, przebyć wiele różnorodnych kursów i być wysokiej klasy specjalistą.

Efekty zabiegu laseroterapii można zobaczyć bardzo szybko: często już po kilku dniach, kiedy pozbędziemy się rumienia i strupków. Twarz jest odświeżona, skóra jaśniejsza i gładsza. Na pełne efekty czeka się nawet kilka miesięcy, ponieważ są one postępujące. Wiele plusów laseroterapii to m.in.:

  • ujędrnienie skóry – cera, która jest poddana działaniu wiązki laserowej w widoczny sposób się regeneruje, co mocno widać w jej strukturze. Na podstawie wielu testów medycznych lekarze dostrzegli zmiany, które utrzymywały się nawet kilka lat.
  • wygładzenie bruzd, zmarszczek – mimo, że ciężko jest całkowicie je usunąć to wielu pacjentów zauważa bardzo dużą poprawę w strukturze skóry. Im więcej zabiegów, tym lepiej dla nas – skóra przebudowuje się wtedy, a poprawa jest bardzo widoczna nawet dla osób postronnych
  • rozjaśnienie skóry – nie od dziś wiadomo, że skóra młoda to skóra jasna. Niestety z wiekiem nasza cera będzie ciemnieć, niezależnie od tego, czy wystawiamy ją na działanie słońca czy oszczędzamy. To m.in. wpływ hormonów. Laser wspaniale rozjaśni naszą skórę, dzięki czemu będzie ona wręcz promieniała. Pamiętajmy jednak, że nie jest to działanie nieodwracalne – aby utrzymać koloryt, musimy dbać o cerę po zabiegu.
  • usuwanie blizn – tak, laseroterapia jest świetnym rozwiązaniem również dla osób borykających się z bliznami. Tu laser może pomóc w wygładzeniu zmiany i ukryciu jej.
  • – wygładzenie naskórka – dzięki temu, że laseroterapia ma na celu złuszczenie wierzchniej warstwy skóry, możemy też liczyć na wygładzenie naskórka. Dzięki temu skóra przez wiele miesięcy po zabiegu pozostanie niezwykle gładka i przyjemna w dotyku.

Dzięki laseroterapii pozbędziesz się kompleksów związanych ze złą kondycją skóry. Pamiętaj jednak, że niektóre zabiegi niosą ze sobą dyskomfort więc jeśli planujesz bardzo inwazyjny zabieg, to przygotuj się na kilkudniową absencję w pracy.

 

A może toksyna? Botox w medycynie estetycznej

 

Jesienią dużo pacjentek gabinetów medycyny estetycznej decyduje się również na ostrzykiwanie toksyną botulinową.Toksyna to składnik wytwarzany przez beztlenowe szczepy bakterii z rodzaju Clostridium, a substancja podawana w miejscu widocznej, głębokiej zmarszczki mimicznej blokuje połączenie nerwów z tkanką mięśniową powodując paraliż mięśnia. Dzięki tej właściwości botoks znalazł zastosowanie w medycynie estetycznej, dając wielu kobietom możliwość rozprawienia się ze zmarszczkami. Efektem działania preparatu jest widoczne miejscowe rozluźnienie zmarszczek. Co interesujące obecnie obserwuje się wielu panów, którzy są zainteresowani wykorzystaniem toksyny botulinowej. Wszystko dzięki jej dyskretności – po zabiegu można od razu wrócić do pracy, nie narażając się na niewygodne pytania ze strony przełożonych czy współpracowników. 

 

Toksyna botulinowa daje następujące możliwości:

  • wygładzenie bruzd i zmarszczek  – dzięki zdolnościom toksyny botulinowej stosowanej w gabinetach medycyny estetycznej do rozkurczania mięśni mimicznych, wiele zmarszczek można za jej pomocą „rozprostować” i się ich pozbyć. Co ciekawe, mimo obiegowej opinii stosowanie toksyny  nie musi wiązać się z utratą mimiki
  • likwidacja tzw. „marsa” – bardzo częsta przyczyna kompleksów u panów – tzw. „mars” między brwiami jest łatwa do skorygowania. Wystarczy podać odpowiednią ilość toksyny botulinwej w te miejsca, aby rozkurczyć mięśnie i pozbyć się problemu
  • likwidacja „kurzych łapek” wokół oczu – wiele osób skarży się na zmiany, które są wywołane przez mrużenie oczu lub śmiech. Można je z łatwością zlikwidować, stosując toksynę botulinową do ostrzykiwania tych okolic.